Τον Ιούλιο του 2003 με ένα προσκυνηματική εκδρομή στη Καππαδοκία είχαμε την ευλογία να τελέσουμε την Θεία Λειτουργία στον εγκαταλελειμμένο Ναό των Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης στη Σινασό Καππαδοκίας
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0148--1024x678.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0147-1024x678.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0146-ΥπόγειεςΠόλεις-1024x678.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0145-ΥπόγειεςΠόλεις-1024x678.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0144-ΘείαΛειτουργίαΑγΚωνσταντίνο--1024x684.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0143-ΘείαΛειτουργίαΑγΚωνσταντίνο--1024x684.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0142-ΘείαΛειτουργίαΑγΚωνσταντίνο--1024x684.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0141-ΘείαΛειτουργίαΑγΚωνσταντίνο--1024x683.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0140-ΘείαΛειτουργίαΑγΚωνσταντίνο--1024x683.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0139-ΘείαΛειτουργίαΑγΚωνσταντίνο--683x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0138-ΑγΒασίλειος--677x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0137-ΑγΒασίλειος--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0136-ΑγΒασίλειος--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0135--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0134--1024x688.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0133--1024x645.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0132--688x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0131--1024x637.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0130--1024x690.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0129--1024x644.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0128-Αεροδρόμιο-1024x687.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0127-Καππαδοκία--1024x690.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0126-Καππαδοκία--1024x648.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0125-Καππαδοκία--1024x688.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0124-Καππαδοκία--640x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0123-Καππαδοκία--1024x693.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0122-Καππαδοκία--1024x644.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0121-Καππαδοκία--1024x683.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0120-Καππαδοκία--1024x643.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0119-Καππαδοκία--1024x684.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0118-Καππαδοκία--1024x632.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0117-Καππαδοκία--1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0116-Καππαδοκία--1024x647.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0115-Καππαδοκία--1024x683.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0114-Καππαδοκία--1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0113-Καππαδοκία--1024x691.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0112-Καππαδοκία--644x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0111-Καππαδοκία--1024x688.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0110-Καππαδοκία--1024x649.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0109-Καππαδοκία--1024x694.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0108-Καππαδοκία--1024x637.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0107-Καππαδοκία--1024x693.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0106--1024x634.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0105--1024x669.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0104--1024x639.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0103--1024x703.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0102--1024x691.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0101--1024x632.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0100--1024x675.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0099--1024x648.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0098--1024x675.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0097--1024x647.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0096--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0095--1024x694.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0094-Χάλκης--1024x628.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0093-Χάλκης--1024x698.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0092-Χάλκης--1024x683.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0091-Χάλκης--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0090-Χάλκης--1024x638.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0089-Χάλκης--1024x693.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0088-Χάλκης--1024x637.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0087-Χάλκης--1024x687.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0086-Χάλκης--639x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0085-Χάλκης--697x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0084-Χάλκης--1024x676.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0083-Χάλκης--1024x699.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0082-Χάλκης--1024x688.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0081-Χάλκης--692x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0080-Χάλκης--1024x695.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0079-Χάλκης--1024x634.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0078-Χάλκης--1024x689.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0077-ΣαλόνιΧάλκης--1024x645.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0076-ΟικοτροφείοΧάλκης--1024x690.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0075-ΟικοτροφείοΧάλκης--1024x699.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0074-ΟικοτροφείοΧάλκης--1024x688.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0073-ΜεΤοΞεναγοΣτηΧάλκη--1024x618.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0072-ΜεΤοΞεναγοΣτηΧάλκη--1024x693.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0071-Χάλκη--611x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0070-Χάλκη--679x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0069-Χάλκη--644x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0068-Χάλκη--686x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0067-Χάλκη--1024x690.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0066-Χάλκη--692x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0065-ΜητροπολίτηςΓέροντας--1024x739.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0064--658x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0063-Αγ.Παρασκευή--1024x689.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0062-Βόσπορος--1024x651.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0061-Βόσπορος--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0060-Βόσπορος--1024x649.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0059-Βόσπορος--1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0058--678x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0057--1024x646.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0056--1024x692.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0055-Βόσπορος--1024x651.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0054-Βόσπορος--1024x682.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0053--1024x678.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0052--1024x687.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0051--643x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0050--1024x685.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0049-ΖωοδόχοςΠηγή--1024x650.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0048--687x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0047--697x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0046--1024x631.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0045--1024x690.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0044-ΝαόςΠατριαρχείο-1024x654.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0043-ΝαόςΠατριαρχείο-1024x683.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0042-ΝαόςΠατριαρχείο-1024x694.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0041-ΝαόςΠατριαρχείο-648x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0040--1024x645.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0039--1024x689.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0038-ΝαόςΠατριαρχείο-635x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0037-ΝαόςΠατριαρχείο-686x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0036-ΝαόςΠατριαρχείο-654x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0035-ΝαόςΠατριαρχείο-684x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0034-ΝαόςΠατριαρχείο-642x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0033-ΝαόςΠατριαρχείο-1024x687.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0032-ΝαόςΠατριαρχείο-1024x644.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0031-ΝαόςΠατριαρχείο-1024x689.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0030-Αγ.ΓρηγορίουΕ.ΕισοδΠατριαρχείο-1024x680.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0029-ΕισοδΠατριαρχείο-1024x638.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0028-ΕισοδΠατριαρχείο-1024x692.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0027-649x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0026-1024x701.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0025-1024x685.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0024-1024x653.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0024-Η-Πόλη-1024x632.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0023-Τείχη-1024x693.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0022-Τείχη-1024x643.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0021-Τείχη-1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0020-Τείχη-1024x624.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0019-Τείχη-1024x689.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0018-Τοιχη-1024x643.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0017-Κοιμητήριο-1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0016-ΥπογΔεξεμενή-1024x645.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0015-ΥπογΔεξεμενή-1024x691.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0014-Ιππόδρομος-1024x637.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0013-ΑγΣοφιά-1024x690.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0012-ΑγΣοφιά-1024x692.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0011-ΑγΣοφιά-1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0010-ΑγΣοφιά-1024x679.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0159-ΧωριόΣγΙωάννουΤουΡώσου--1024x691.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0158--1024x691.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0157--1024x686.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0156--678x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0155--678x1024.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0154--1024x678.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0153--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0152--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0151--1024x677.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0150--1024x701.jpg)
![](https://www.agloukasippokr.gr/wp-content/uploads/2018/12/0149--1024x678.jpg)
Τον Ιούλιο του 2003 με ένα προσκυνηματική εκδρομή στη Καππαδοκία είχαμε την ευλογία να τελέσουμε την Θεία Λειτουργία στον εγκαταλελειμμένο Ναό των Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης στη Σινασό Καππαδοκίας